Poradniki

Lampy w stylu modern boho – jakie wybrać?

lampy w stylu boho

Lampy w stylu modern boho doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza pełne roślin, ręcznie wytwarzanych przedmiotów i etnicznych dodatków. Są najlepszym wyborem dla osób, które chcą żyć w rytmie eko. Zależy Ci, aby Twój dom był urządzony w ciepłym, harmonijnym stylu? Zobacz nasz krótki przewodnik o lampach w stylu modern boho. I nie, nie są to tylko ręcznie, plecione klosze z naturalnych surowców. Ten styl wymaga równowagi. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie oświetleniowe najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie – w zależności od tego, jakie masz umeblowanie i dodatki.

lampa kalimantan w pomieszczeniu
KRÓTKA HISTORIA

Styl boho

Zagłębiając się w genezę słowa boho, ruszamy do Francji, ponieważ słowo pochodzi od wyrażenia la bohème, które oznacza cyganerię. Określenie to było popularne w XIX wieku i odnosiło się do paryskiej bohemy – artystów, którzy urządzali swoje wnętrza w eklektycznym stylu, najczęściej wykorzystując bogactwo kolorów i naturalnych, ręcznie wytwarzanych ozdób.

Dziś boho znów wkracza do naszych wnętrz, szczególnie jeżeli cenimy naturalne surowce i dekoracje handmade. Naturalne plecionki, makramy, wiklinowe kosze, odnawiane meble… Jeżeli podoba Ci się taki styl – masz sporo szczęścia! W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo urokliwych lamp w stylu modern boho, które pięknie oświetlą Twoją naturalną, harmonijną przestrzeń.

Czym charakteryzuje się styl modern boho?

  • naturalne surowce.
  • wnętrza pełne światła.
  • kolory natury.
  • różnorodność faktur.
  • przestrzeń i wygoda.
  • dekoracje z artystyczną nutą.

david trubridge kina

Naturalne, plecione lampy

Lampy w stylu modern boho to przede wszystkim różnorakie plecionki i naturalne klosze. Zazwyczaj są wyplatane ręcznie przy użyciu rattanu, bambusa, wikliny lub specjalnej trawy. Budują niezwykle przytulny klimat w każdym wnętrzu. Ich struktura zazwyczaj delikatnie przepuszcza promienie światła, tworząc w pomieszczeniu grę cieni.

Szukasz naturalnej lampy boho nad stół w jadalni? Spójrz na propozycje holenderskiej marki GOOD&MOJO np. lampę wiszącą Palawan lub Kalimantan. Obie są zaplecione z naturalnego bambusa i doskonale wpiszą się w stylistykę boho.

Warto wiedzieć, że marka GOOD&MOJO jest znana ze swojego proekologicznego podejścia. Mocno angażuje się w ochronę środowiska, działając na wielu poziomach m.in. sadząc drzewa (jedno drzewo za każdą sprzedaną lampę).

Drewniane lampy

Kolejną propozycją oświetlenia wnętrz w stylu boho są lampy wykonane częściowo z drewna. To idealne połączenie natury i nowoczesnego stylu. Najlepiej sprawdzają się w wersji minimalistycznej. Dobrym przykładem oświetlenia tego typu jest lampa biurkowa Cambridge z drewnianą podstawą. Została zaprojektowana przez holenderską markę It’s About RoMi, która tak jak GOOD&MOJO – za każdą sprzedaną lampę sadzi drzewo.

Zachowaj umiar

Urządzając wnętrze w stylu modern boho musisz pamiętać o tym, aby umiejętnie łączyć ze sobą różne odcienie i struktury. Z racji tego, że jest to dość wyrazisty styl – możemy się w tej kwestii mocno zapędzić. Kochasz plecionki? Warto używać ich z umiarem.

Jeżeli w Twoim domu pojawiły się makramy, plecione pufy, dywan i krzesła z ratanu – w oświetleniu postaw na minimalizm.

W takim przypadku warto wykorzystać lampy wykonane ze szkła, metalu lub betonu. To surowce, które pięknie współgrają z plecionymi dodatkami. Tu z pomocą, po raz kolejny, przychodzi marka IT’S ABOUT ROMI.

Nad stołem w jadalni idealnie sprawdzą się czarne, minimalistyczne lampy wiszące Marseillelub kompozycja betonowych lamp Malaga. Ciekawym rozwiązaniem może być też połączenie stylu modern boho z szklanym oświetleniem np. Lampą Warsaw o kulistym, przezroczystym kloszu. W ten sposób nie przytłoczysz swojego wnętrza, zachowasz idealną równowagę, która jest pożądana przy tak wyrazistej stylistyce, jak modern boho.