Poradniki

Najmodniejsze lampy stojące do wnętrza

lampy stołowe pallero

Lampy stojące są bardzo często wybierane jako dodatkowe źródło światła. Pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu aranżacyjnego, są funkcjonalne, stylowe, praktyczne. Tego typu oświetlenie można łatwo przenosić między pomieszczeniami. Dzięki lampom stojącym w prosty sposób dostarczamy także do wnętrza dodatkową ilość światła. Najbardziej uniwersalne są lampy na stół w odcieniach bieli lub czerni. To właśnie one pasują w zasadzie do każdej aranżacji. Coraz większą popularnością cieszą się także lampy design. Są wspaniałym elementem dekoracyjnym w przestrzeniach mieszkalnych. W ofercie można znaleźć lampy stojące w najróżniejszych kształtach i kolorach. Gdzie warto je umieścić? Dlaczego zakup tego typu oświetlenia niesie za sobą szereg korzyści? Wyjaśniamy!

transloetje przezroczysta lampka

Lampa stojąca w sypialni

Oświetlenie designerskie przede wszystkim sprawdzi się w sypialni. Jak wiadomo, to pomieszczenie, w którym głównie chcemy się zrelaksować i wypocząć po ciężkim dniu. Idealna sypialnia to taka, która jest przytulna. Oświetlenie odgrywa tutaj ogromną rolę. Lampy stojące są przeważnie stosowane jako doświetlenie wnętrza. Jeśli wieczorem sięgamy po ulubioną książkę, lampa stojąca do czytania będzie idealnym wyborem. Musimy pamiętać, aby odpowiednio dobrać moc oświetlenia, by nie przemęczać oczu. Podobne lampy można zastosować w pokojach dziecięcych. Bezpiecznym rozwiązaniem dla najmłodszych są lampy akumulatorowe. Dzieci nie mają kontaktu z prądem, co jest ogromnym atutem.

Lampy stojące do salonu

Lampy stojące można również wykorzystać w salonie. Odpowiednio dopasowana lampa podłogowa może całkowicie odmienić wygląd wnętrza! Salon będzie ciekawszy i bardziej przytulny. Coraz częściej odchodzimy od wyboru jednego żyrandola w centralnym punkcie na suficie. Im więcej źródeł światła, tym lepiej. W którym miejscu w salonie umieścić lampę stojącą? Wiele będzie zależeć od zapotrzebowania oraz indywidualnych potrzeb. Wyższą lampę obok fotela ustawiamy wtedy, gdy chcemy wieczorem czytać książki. Niskie lampy pozwolą na delikatne rozświetlenie przestrzeni, dzięki czemu oglądanie filmów będzie przyjemniejsze. Aby uzyskać ciekawy efekt, wybieramy kilka punktów świetlnych.

lampa stołowa pallero
Designerskie lampy stojące
Przegląd modeli

Które lampy stojące są obecnie najbardziej pożądane? Przede wszystkim warto zdecydować się na designerskie oświetlenie, które nie tylko będzie praktyczne, ale także stylowe. Do polecanych produktów śmiało można zaliczyć lampę stojącą Jurassic, lampę akumulatorową Jobby The Cat, lampę Cactus, Banana Louie, Banana Daisy, Bird czy lampę Mouse. Ich ciekawe formy z przymrużeniem oka bez wątpienia sprawią, że każda przestrzeń stanie się wyjątkowa.

Dla miłośników
Minimalizmu

Miłośnicy minimalizmu mogą zdecydować się na lampę Edison marki Fatboy. Ponadczasowa forma i ogromną funkcjonalność w tym przypadku idą w parze. Alternatywą jest oświetlenie Transloetje od Fatboy. Lampa ta jest inspirowana kultową Edison the Petit, lecz jest całkowicie przezroczysta.